AHS First 9-Weeks Honor Roll
AHS First 9-Weeks Honor Roll
Cheyanne Gonzales
Tuesday, November 12, 2019

Alliance High School Honor Roll

Grade 9

Bailey Adkins, Julia Aldea, Destiny Allen, Mason Armstead, Katrina Asano, Paige Ashworth, Caden Bates, Olivia Bertolini, Kaitlyn Bondoni, Carter Bugara, Leah Cameron, Kiernan Canavan, Alivia Corke, Jaylon Craig, Jacob DeLeon, Ciara Diuk, La'Kasja Edwards, Haely Ellsworth, Brooklyn Fletcher, Mianna Ford, Logan Freday, Carley Gandee, Brooklyn Grove, Isabella Guappone, X'nai Hatcher, Ariel Hawkins, Olivia Hershberger, Mackenzie Heslop, Gabrielle Hill, Hannah Hoover, Rylee Horning, Tamra Jackson, Destiny Jancel, De'ovion Jones, Kassidy Jordan, Richard Kelly, Nija Kennedy, Laci Keppel, Ke'Sean Kilgore, Zachary Kinser, AaLiyah Kirby, Samantha Kisner, Ashley Kohl, MacKenzie Kuntzman, Austin Leech, Ava McLaughlin, Derek Midcap, Tyion Miles, Keane Monnette, Jonathon Morris, Li'Airah Prather, Julianna Priest, Emma Reese, Ramsey Reith, Holden Robinson, Donovan Romeo, Bridgette Runion, Travis Sanderson, Jordan Schwartz, Brayden Shortridge, Marzjay Sines, Tiara Smith, Allison Stephenson, Jolene Stuchell, Abiegail Thomas, Rylan Thomas, Neleh Wagner, Kelly Wang, Gracie Weaver, Austin Weisenburger, Nariah Williams, Emylee Yeager and Elizabeth Ziegler

Grade 10

Caroline Barnett, Brennan Bell, Olivia Bell, Abigail Beltz, Kierra Benning, Shannon Bowman, Patrick Burse, Thomas Butt, Mallory Chunat, Natalie Clemens, Trevor Collage, Jaccob Collins, Jane Cook, Jackson Cottrill, Derrick Davis, Serenity Dennison, Caroline Denny, Hannah Duchon, Gage Ford, Olivia George, Samantha Gotter, Aiden Green, Reese Grisez, Chloe Gruber, Bri'Onna Hill, Blake Hood, Emma Huff, Kelly Johnson, Allayna Jones, Jordan Kress, Rebecca Lane, Jermaine Lawson, Bryce Lee, Hannah Liebhart, Dakota Markland, Maliki Mason, Hanna Mazzei, Brooke McDermitt, Misty McMasters, Brendon Mercer, Kiera Miles, Jane Miller, Meah Minor, Celine Monastra, Ryin Motry, Thomas Pasco, Dakota Peloso, Micholas Reed, Berger Rhome, Emilee Richmond, Alyssa Risley, Allana Scobee, Kierra Scott, Alizaha Seabolt, Keagan Serrano, Tomas Simmons, Ashton Stutler, Caden Summer, Madeline Summers, Sydney Vanderkar, Jackson Wagner, Henry Wang, D'Aundre' Williams, Nathaniel Woerther, Brianna Wooten, Shyanne Yeager, Ty Young, Elijah Zelenak and Cecilia Zucchero

Grade 11

Aaryiana Anderson, Jaden Anderson, Emma Atwell, Mario Babbo, Sarianne Baum, Caleb Baxter, Kamryn Bondoni, Taylor Boschini, Marius Brown, Gavin Bruni, Jake Brunner, Rebecca Buck, Dylan Bugara, Kyler Cameron, Anna Cherevko, Jaylin Chismar, Casey Cline, Evelyn Courtwright, Nicole Cox, ShiAnn Crom, Kyle Daniel, Andrew Datz, Elizabeth Davidson, Kemarie Evans, Matthew Eversdyke, Michael Fagan, Kyleigh Ferrall, Cortyco Ford, Meghan Frazier, David Garcia, Carter Gramlich, Ashley Grier, Hayden Grove, Lily Hammond, Sa'Von Hancock, Sierra Harris, Braidyn Hartsoe, Kaya Hatherill, Joseph Heeter, Avery Hersher, Natalie Hinkle, Joseph Huntsman, Nicholas Ippolito, Lauren Janusczak, Claire Jones, Nia Jones, Owen Kaiser, Matthew Kerr, Nikolai Keyes, Vaughn Kibler, Sabryna Kinch, Tyler Kisner, Laura Kohmann, Megan Korosy, Sydney Kuntzman, Brandon Leasure, Zoe Longobardi, Corbyn Lowers, Thomas Madison, Rayshiaun Mann, Grant McGeehen, Dylan McKenney

Hannah McKissick, Haley McMasters, Jaycie Miller, Kyleigh Muniz, Rachel Murdoch, Austin Myers, Trystan Nagy, Jason Nichols, Gage Odey, Kitiara Olinski, Joseph Pennington, Jack Penturf, Alexa Phillips, Connor Phillips, Cherysh Pratt, Nathaniel Pulka, Falynn Quick, Jarred Reeves, Blayne Reith, Kyle Rogers, Carmen Roller, Damien Sayre, McKenzie Schoolcraft, Julia Schwartz, Chase Scott, Jasmine Showers, Hailey Sitosky, Melissa Six, Jordan Smith, Meropi Steve, Marviana Thomas, Unikka Threats, William Tookey, Nicholas Watson, Abbey West, Alyssa White, Chelsea Wiley, Jymeni Wood, Jacob Zarnick, Autumn Zuercher, Anthony Zumbar and Kevin Zurbrugg

Grade 12

Erik Ayers, Breanna Baumgarten, Mace Beamer, Logan Bell, Jamie Best, Zarliyah Board, Katherine Boehm, Nathan Brubach, Eleanore Brugh, Michael Burse, Daniele Bush, Bryce Carte, Massen Ciecerko, Ethan Ciotti, Masyn Creager, Delilah Crum, Justin Curl, Seth Dickson, James Dillon, Eric Dunn, Shawn Eddy, Anastasia Edwards, Trent Farmer, Aaron Fey, Shelby Fisher, Sebastian Fisk, Keili Fountain, Madison Funk, Mya Garlock, Olivia Garnes, Savanna Garrison, Warren Gentile, Kaelyn George, Anaya Gilmore, Charles Glass, Tessa Graham, Robert Gress, Regan Grisez, Christian Hall, Preston Hartman, Ke'Aijah Hawkins-Montgomery, Nathan Heater, Savannah Heller, Ryan Hill, DeSean Hollins, Amelia Holt-Hoskins, Drew Hoover, Charles Horner, Kyle Hostetler, Olivia Hudson, Augustus Jackson, Mercedes Jenkins, Aleigh Johnson, Haley Johnson, Madison Kee, Sean Kelly, Emily Kungle, Margaret Ledbetter, Carli Lundquist, Hailey Maley, Rikki McDermott, Caleb McFarland, Ryan McKnight, Adam McMillen, Chad Mercer, Alyssa Miller, Caitlyn Mitzel, Ty'Ana Moore, Morgan Mullaly, Daniel Nelson, Ian Noble, Abigail Oyster, Aries Palmer, Chloe Pasco, Marlee Payton, Lawyer Penird, Christopher Phillips, Corryne Phillips, Rhiannon Phillips, Jaycob Reed, Kaleigh Richmond, Levi Rogers, William Rose, Cody Rowan, Christopher Russell, Rylee Russo, Brooke Sams, Liam Sams, Madison Sams, Timothy Sams, George Schuller, Rylee Scott, Troy Shaver, Michael Shields, Kirstin Smith, Sarah Stanton, Hannah Summers, Lillian Thomas, Noah Thomas, Jeremiah Thompson, Joseph Thompson, Owen Toussant, Riley Tucker, Madison VanCamp, Austin Vance, Allyson Vargo, Tyler Wade, Emily Ward, Hailey Ware, Jennia Wasson, Brianna Wetzel, Molly Wright, Gabriella Zucchero-Hatchett and Katlyn Zurbrugg

Alliance High School Merit Roll

Grade 9

Zayne Abrams, Ian Arnold, Isaac Arnold, Dylan Bell, Eric Bennett, Rome Biggers, Jailyn Billings, Devon Bing, Matthew Blair, Camden Blake, Sierra Brown, Brooklyn Campbell, Christopher Carpenter, Conner Chambers, Shyann Craig, Timothy Dennison, Veronica Draper, Legacy Dubose, Sara Eckman, Olivia Embrey, Cyrus Fagan, Sean Harrell, Alexander Hinojosa, Faith Jancel, Alijah Kelly, Abigail Kline, Carli Kriner, Mavry Maistros-Rutherford, Harlington Masters, Cassidy Mauck, KeAndre McLendon, James Metzger, Chance Myers, Ethan Natale, Camden Nicholson, Dymond Oesch, Ethan Phillips, Zaynah Pinter, Paxton Reed, Dylan Rickman, Kashius Risden, Darius Rodriguez, Vincent Sears, Kyla Sharp, Caprice Thomas, Maddyn Thompson and Rebecca Torrez       

Grade 10

Nia Anthony, TreMar Battle, Ryan Bench, Gage Berlin, Hunter Berlin, Allenna Bertram, Alexis Buehman, Jacob Butcher, Aidan Cagna, Olivia Chiporo, Jeffrey Clay, Rayahana Collins, Carli Cooper, Cameron Davis, Emilia DeLeon, Garrett Dickey, Jace Dozier, Curtisee Elder, Kalen Evans, Trinity Ford, Makaela Fotheringham, Tessa Frcka, Luke Gehret, Mar'Qwayil Greer, Sommer Hall, Megan Hart, Jazzlynn Hatcher, Kah'Jionah Hawkins, Esabella Huffman, Chloe Jordan, Chase Kay-Hofius, Logan Keyser, Kyle Kidd, Makayla Korosy, Nicholas Lanning, Dominick Longobardi, Samantha Martin, Jaydon Mashema, Tyrik Mason, Johnnie McKibben, Brittany Mergenthaler, Nicholas Mikes, Sonya Murphy, Robert Myers, Chelsea Mylius, Sydney Peterson, Skylor Poteet, Desiree Powell, Samara Prather, Zachery Roberts, Cole Rowley, Curtis Royster, Haylea Sheen, Jordan Simms, McKenna Skeens, Trinity Sox, Jarrett Spurlock, Corbyn Staggers, Keelan Stanley, Curtis Taylor, Allen Thomas, Jay'Ron Thomas, Kyle Todd, Rustina Torrez, Rhiannon Underwood, Rhyan Walton, Elijah Winter, Joseph Wright and Austin Yarwood

Grade 11

Alex Acierni, James Alexander, Brooke Anderson, Jared Anderson, Alexander Bailey, Zion Bettis, Gage Brunoni, Caroline Burns, Felicity Carpenter, Janelle Carter, Alaina Church, Cody Cook, Natasha Cowart, Cameron Dailey, Markell Davis, Stormie Doak, Gregory Dulaney, Olivia Faer, Alydia Fey, Hunter Frank, Olivia Franks, Amber George, Jabril Gilmore, Cameron Haynes, Vanessa Hull, Nancy Hunt, Ari'Yonna Jenkins-Murray, Walter Kelly, Brian Kisner, Ethan Leasure, Jorden Leasure, Kayla Martin, Keira Martins, Sean-Michael Mast, Ezieckiel Masters, Joshua Mayhle, Matthew McMasters, Jocelyn Meyers, Samantha Neidlinger, Michaela Nolf, Mackinzie Raymond, Elizabeth Robinson, Danielle Sells, Megan Simmons, Jade Skelding, Shyanne Thibedeau, Delaney Vickers, Ashton Welsh, Eric Whitacre, Joseph White, TJ Wilson, Daeshyneal Wood, Zaire Wood, Karman Young

Grade 12

Ashley Baker, Shawnnice Barnes, Tabitha Baxter, Antonio Bell, MarTisha Blue, Nicole Borosky, Chloe Ceresna, Anthony Chandler, Nickolas Conway, Nicholas Deack, Eduardo Diaz, Logan Dugan, Adam Gazdacko, La Moyna Golden, William Greenawalt, Jonathon Greenwald, Thomas Hart, Laquez Holloway-McKibben, Marquez Holloway-McKibben, Samuel Holt-Hoskins, Gage Johns, Racquel Johns, Margaret Kelly, Jonathan Kerns, Jimmy Kidd, Bruce Krahling, Dakota Lallie, Cassidy Lanham, Brailyn Lightner, Janel Lilly, Brandon Maistros, Tramar Middleton, Austin Mikes, Nicholas Oldfield, Cali Parmenter, Brady Pfau, Christianm Porter, Hannah Runion, J'Dynn Seals, Hunter Shutler, Jacob Simons, Michael Sines, Jeffrey Smith, Trevor Strata, Alexxes Trusty, Michael Varner, Ro'Heen Walton, Jarrod Watson, Megan Wayt, Nevaeh Williams, Erin Wilson, Jordan Wilsom and Kaden Wright